2013 m. kovo 14 d., ketvirtadienis

Balandėliai su vištiena

Žiema niekaip nenori baigtis... Sako, rytinėje Lietuvos dalyje dar ir prisnigo šią savaitę, o mes pajūryje džiaugiamės bent jau saulėtomis, nors ir šaltokomis, dienomis. Visi meteorologai skirtingai pranašauja, bet gal jau kitą savaitę ir mūsų šalį pasieks pavasaris. Labai to tikiuosi ir laukiu.

Tiesa, anksti kylanti saulė atnešė pokyčių į mūsų dienos režimą - net nesulaukęs reikiamo laiko, vaikas "persisuko" savo vidinį laikrodį ir dabar atsikelia ne vėliau kaip 7 valandą ryto. O tai mums, pelėdoms, labai nelengva...

Kad būtų lengviau, šiandien siūlau pasigaminti balandėlius su Savojos kopūstu ir vištiena. Žinoma, naudojau naminę iš ūkininko pirktą vištieną, kurios aromatas devynis kartus sodresnis nei parduotuvėje pirktos vištienos. Todėl tikrai rekomenduoju rasti tokį ūkininką, iš kurio galėtumėte pirkti gerą mėsą (jei vis dar ją valgote). ;) O kas nevalgo, prisiminkite, kad esu rašiusi apie vegetariškus balandėlius - skaitykite čia.


Sudėtis:
Savojos kopūstas
Vištienos krūtinėlė
Morka
Pusė svogūno
2 skiltelės česnako
Kiaušinis
Šiek tiek maltų džiūvėsėlių
2 valg. šaukštai grietinės
1 valg. šaukštas pomidorų pastos
Druska, pipirai, malta džiovinta paprika

Paruošimas:
Vištienos krūtinėlę  kartu su svogūnu sumalti (o jei neturite mėsmalės, kaip aš, tai galite sutrinti virtuviniu kombainu), įspausti česnako skiltelę, įberti druskos, pipirų ir saldžios maltos džiovintos paprikos. Morką sutarkuoti smulkia tarka (panašia į burokinę, tik smulkesnių tarpelių) ir sudėti į faršą. Įmušti kiaušinį, įberti džiūvėsėlių ir gerai išmaišyti.
Savojos kopūsto lapus atsargiai atskirti ir po vieną porai minučių merkti į verdantį vandenį, kad suminkštėtų. Į lapus dėti po gerą šaukštą faršo ir susukti balandėlį. Paruoštus balandėlius sudėti į troškinimo indą, įpilti šiek tiek vandens, šaukštą aliejaus ir uždengus dangčiu troškinti apie 15-20 minučių. Po to į puodą sudėti pomidorų pastą, įberti druskos, pipirų, įkrėsti porą šaukštų grietinės ir dar patroškinti apie 10 minučių.


Žinoma, balandėliai, pasak visų mūsų tautos patarimų, skaniausi su bulvių koše. Bet pagal sveikos mitybos principus, greiau juos valgyti reikėtų su daržovių salotomis.
Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą