2015 m. lapkričio 25 d., trečiadienis

Kale kopūstų traškučiai

Kadangi šiemet buvau jaunoji sodininkė ir turėjau galimybę vasarą daug laiko praleisti sode, tai susikasusi savo lysves, auginau šiek tiek Kale kopūstų. Tai lapiniai kopūstai, kurie dera iki pat didžiųjų šalnų ar sniego. Aš paskutiniuosius šių kopūstų lapus nuskyniau šią savaitę, t.y. lapkričio paskutiniąją savaitę, kai lauke pirmą kartą pasnigo. Tiesa, vėstant orams ir surinkus visus obuolius, šiuos kopūstus vėl atrado zuikiai, tai nusiskyniau tik tiek, kiek liko po šių mano "draugų" pasivaišinimo. Dabar jau abejoju, ar kitais metais auginsiu šiuos kopūstus darže - labai juos reikia saugoti: tai nuo zuikių, kurie pirmiausia nugraužė visus daigus ir antrą kartą atsodinus vis ateidavo pagraužti vieno kito lapo, tai nuo kopūstinių drugelių, kurių "dėka" po to reikėjo kovoti su lapus ėdančiais kirminais. Kita vertus, šie kopūstai labai patiko mano vaikui. Kiekvieną kartą atvažiavus į sodą, jis eidavo pažiūrėti, kaip auga tos "salotos" ir ar zuikiai vėl nenukramtė jų. Galiausiai, patikrinęs, kad visi vietoj, nuskindavo vieną kitą lapą sugraužti.

Kale kopūstus labai giria sveikuoliai ir ypač žaliavalgiai. Sako, kad šiuose kopūstuose tiek visokių naudingų vitaminų ir kitokių maistingų medžiagų, kad jie beveik atstoja daugelį gyvulinės kilmės produktų. Iš šių kopūstų aš gaminau salotas, viriau sriubas, dėjau į troškinius, plakiau kokteilius ir gaminau traškučius.


Taip kokteiliui panaudojau kopūstus - plakiau su ananasu ir bananu. Pyliau vandens ir šiek tiek agavų sirupo dėl saldumo. Skanu ir sveika. :)


O čia traškučiai. Gaminti juos be galo paprasta: kopūsto lapus nuplauti, nusausinti ir sudėti į kepimo skardą. Džiovinti lapus iki 120 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 20 minučių. Priklausomai nuo orkaitės, išdžiūti gali ir greičiau, todėl reikėtų tikrinti. Kai lapai visai išdžiūsta, ištraukti iš orkaitės ir šiek tiek apšlakstyti aliejumi, sumaišytu su mėgstamais prieskoniais. Kramsnoti kaip įprastus traškučius.
Skanaus! 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą