2012 m. lapkričio 20 d., antradienis

Avinžirnių košė (a la humusas) su daržovių salotomis

Grįžtu prie receptų, kurie atsako į klausimą - ką valgai, jei nevalgai mėsos. Šiandien siūlau labai sotų patiekalą - improvizuotą avinžirnių košę, beveik humusą. Jau esu rašiusi apie humusą iš pupelių, o šį kartą su sezamais "nežaidžiau" ir iš jų pastos nedariau. Bet ir taip patiko, nes tos sėklytės suteikia savotiško skonio.


Sudėtis:
Stiklinė avinžirnių
Baltosios sezamų sėklos
Juodosios sezamų sėklos
Sezamų aliejus
Cukinija
3 pomidorai
Didelis svogūnas
Avokadas
Skiltelė česnako
Druska, pipirai, malti kuminai

Paruošimas:
Avinžirnius užpilti vandeniu ir palaikyti per naktį. Kitą dieną juos išvirti, kol taps labai minkšti.
Tuo metu, kai avinžirniai verda, susipjaustyti svogūną ir jį pakepinti keptuvėje su aliejumi. Kitoje, sausoje keptuvėje šiek tiek apkepinti sezamų sėklas.
Kai avinžirniai išverda, nuo jų nupilti dalį vandens (galima nupilti vandenį į kokį indą ir, jei košė trinant bus labai tiršta, iš ten skysčio įpilti), sudėti apkepintus svogūnus, sezamus, įspausti skiltelę česnako, įberti druskos, pipirų, malto kumino, įpilti šiek tiek sezamų aliejaus ir virtuviniu trintuvu gerai sutrinti iki vientisos košės.
Šalia paruošti salotas. Cukiniją supjaustyti skritinėliais ir apkepinti keptuvėje (arba ant grilio). Pomidorus ir gerai prinokusį avokadą supjaustyti gabalėliais, sudėti apkepintus cukinijos gabalėlius, pabarstyti druska, pipirais ir sumaišyti. Galima pagardinti įvairiais žalumynais.
Košę patiekti su salotomis.
Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą