2015 m. vasario 12 d., ketvirtadienis

Bananiniai keksiukai

Aš tiesiog negaliu nekepti. Anksčiau neįsivaizduodavau savo pusryčių be puodelio kavos su pienu ir kokio nors kepinio - bandelės, pyrago, keksiukų. Bet vis labiau domintis sveika mityba, atėjo ir tas metas, kai visus kepinius mano racione pakeitė vaisiai. Dabar pusryčiams valgau bananus ir geriu Pu-er arbatą. Taip, taip - jau laikausi šių metų pažado ir galiu pasakyti, kad jau tris savaites visiškai negeriu kavos.

Žinoma, sakoma, kad nereikia per daug savęs spausti ir varžyti, tad torto gabalėlį švenčių proga tikrai suvalgau, bet kepiniais nepiktnaudžiauju. Ir kas keisčiausia, visai jų nebenoriu - kuo ramiausiai praeinu bandelių bei pyragų skyrių parduotuvėse, o iškeptus savo pyragus mieliau nešu kolegoms ar įdedu vaikui į darželį.

Taip buvo ir su šiais bananiniais keksiukais. Kadangi mano mažasis 3,5 metų pipiras yra pirmas pagalbininkas virtuvėje ir jam labai patinka ką nors su manimi gaminti, tad kažkurį savaitgalį sugalvojome kepti keksiukus. Vaikas, kaip visada, buvo atsakingas už miltų dėjimą į tešlą ir už popierėlių sudėjimą į keksiukų formeles. Keksiukai pavyko puikūs - lengvi, purūs, minkšti, tiesiog tirpstantys burnoje.


Sudėtis:
1 didelis, labai gerai prinokęs bananas
2 kiaušiniai
200 g sviesto ar margarino kepiniams
3-4 valg. šaukštai aliejaus
Pusė stiklinės baltojo cukraus
1 labai kupinas valg. šaukštas rudojo drėgnojo cukraus
1 arb. šaukštelis kepimo miltelių
Vanilinis cukrus
Stiklinė miltų (dedu paprastai "iš akies", tad reikia žiūrėti į tešlos konsistenciją)
Migdolų riekelės

Paruošimas:
Sviestą ar margariną ištirpinti. Į jį sudėti rudąjį ir baltą cukrų, vanilinį cukrų, išmaišyti. Po vieną įmušti kiaušinius, išmaišyti, sudėti sutrintą bananą ir vėl išsukti. Supilti aliejų ir įberti kepimo miltelius. Išmaišius berti miltus ir po truputį sukti tešlą. Aš beriu miltus po labai kupiną šaukštą ir išmaišau, tada beriu vėl ir vėl maišau. Taip lengviau stebėti, kiek miltų užtenka. Tešla turi būti tirštos grietinės konsistencijos. Jei dėsite per daug miltų, keksiukai bus kieti, todėl nepadauginkite.
Paruoštą tešlą dedame į keksiukų formeles. Tešla turi užpildyti apie 2/3 formelės. Ant viršaus užberti migdolų riekelių. Kepti įkaitintoje iki 180 laipsnių temperatūros orkaitėje apie 30 minučių. Nors beveik prie kiekvieno recepto tą rašau, bet pasikartosiu - kepimo laikas priklauso nuo orkaitės, todėl nesivadovaukite aklai tuo, kas parašyta - stebėkite, kaip keksiukai kepa. Auksinė taisyklė - pirmas 15 minučių orkaitės negalima atidarinėti, nes kepinys sukris. Bet po 15 minučių jau vis žvilgčiokite, kaip kepinys atrodo. Jei per greitai apskrudo, bet vidus dar neiškepė, sumažinkite orkaitės temperatūrą ir dar pakepkite.
Iškepusius keksiukus palikite atvėsti ir skanaukite.
Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą