2013 m. lapkričio 16 d., šeštadienis

Salotos su ryžių makaronais

Pastaruoju metu mano vaikas eina miegoti labai vėlai - net nemiegojęs pietų miego, į lovą atsigula kone 23 valandą. O jei būna miegojęs pietų, tai visai sunku su juo susitarti - aš anksčiau užsinoriu miego nei jis. Išbandžiau daugybę variantų: nuo pasakų sekimo, iki filmuko parodymo ar susitarimo ir pan., bet jo beveik niekas neveikia. Anksčiau turėdavom ritualą: pažiūrėdavome per langą ir jei ten mėnulio nebesimato (o dažniausiai jo nesimato), tai reiškia, mėnulis jau atsigulė į lovą, užsiklojo debesėliais ir miega. Taigi vaikui šita istorija tikdavo ir jis sutikdavo taip pat eiti miegoti. Tiesa, kartais kai nesuveikdavo šitas variantas, istorija pasipildydavo tuo, kad mėnulis prieš miegą visiems išdalina sapnus, o jei jis nuėjo miegoti, tai sapnus jau išdalino - skubėdavom į lovą, kad neliktume be sapno. :)
Bet aš tikiu, kad netrukus rasim naują ritualą, kuriuo tikėsim ir dėl kurio bus lengviau užmigti. Tad štai ir taikau minutę kitą po to, kai jis užmiega, kada parašyti ką nors čia.

Šiandien papasakosiu apie dar vieną salotų variantą - salotas su ryžių (kitaip vadinamais - stikliniais) makaronais. Pagaminti jas labai paprasta ir jos labai tiks lengvai vakarienei.


Sudėtis: 
Salotos "Iceberg"
2 pomidorai
Pusė avokado
Marinuoti maži svogūnėliai
Ryžių makaronai
Citrinos sultys
Alyvuogių aliejus
Skiltelė česnako
Druska, pipirai
Krapai

Paruošimas:
Ryžių makaronus užpilti verdančiu vandeniu, kad juos apsemtų, ir palikti keletui minučių, kol makaronai suminkštės.
Į salotinę dėti suplėšytus salotų lapus, griežinėliais pjaustytus pomidorus, kubeliais pjaustytus avokadus. Smulkiai sukapoti krapus ir juos taip pat įberti į salotinę. Sudėti marinuotus mažus svogūnėlius ir ryžių makaronus (žinoma, prieš tai nupilti nuo jų vandenį ir leisti nusivarvėti). Tiesa, jei makaronai labai ilgi, galima juos peiliu šiek tiek sukapoti. Daržoves su makaronais gerai išmaišyti.
Atskirame indelyje paruošti padažą: citrinos sultis, aliejų, druską, pipirus, įspausti nedidelę česnako skiltelę gerai išmaišyti. Paruoštą padažą ant salotų užpilti prieš pat patiekiant.
Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą