2013 m. gruodžio 8 d., sekmadienis

Trijų skonių ledų tortas

Jau daugiau nei pusmetis beveik nevalgau jokių kepinių. Na, jei darbe gimtadienio proga koks kolega pavaišina gabalėliu torto, tai kartais jo nemetu į šalį, o namie kartais suvalgau kokią duonos lazdelę ar (kas irgi beveik priskiriama prie kepinių) lėkštę makaronų. Žodžiu, viskas, pagaminta su miltais, ypač baltais, yra vartojama minimaliai. Balta ir juoda duona niekada nebuvo mano mėgstamas valgis, tai jos nebuvo sunku ir atsisakyti, bet pyragai ir bandelės buvo mano kasdieninių pusryčių dalis, tad teko sugalvoti, kuo juos pakeisti.

Iš tiesų istorija apie tą kepinių atsisakymą yra tokia ilga ir sudėtinga, bet galiausiai aš džiaugiuosi, kad man pavyko išbraukti juos iš savo raciono. O be to, saldumynai - tai ne tik tortai ir pyragai. Galiausiai, ir tortai gali būti nekepti. Štai šiandien papasakosiu apie vaiko gimtadieniui gamintą trijų skonių ledų tortą. Buvo labai skanu, sotu ir puikiai atliko torto funkciją - ant jo buvo ir dvi žvakutės, o vaikas po gimtadienio dar ilgą laiką, pasakius žodį "tortas", bėgdavo prie šaldiklio jo ieškoti.


Sudėtis (dideliam 26 cm įstrižainės formos tortui):
3 dideli indeliai (po 450 ml) grietinėlės (36 proc. riebumo)
Indelis saldinto kondensuoto pieno
1,5 stiklinės cukraus
Pusė stiklinės kapotų pistacijų riešutų
Pusė stiklinės trintų braškių
Vanilės lazdelė
Ilgi sausainiai, aplieti šokoladu, bei maži šokoladiniai saldainiai pauošimui

Paruošimas:
Pirmas torto sluoksnis - pistacijų skonio ledai. Vieną indelį grietinėlės išplakti (aišku, geriausia ir patogiausia plakti mikseriu) su puse stiklinės cukraus. Kai grietinėlė jau bus standi, supilti dar trečdalį indelio kondensuoto pieno ir dar šiek tiek paplakti. Po to sudėti smulkiai kapotas pistacijas ir išmaišyti šaukštu.
Torto formos kraštus apdėti ilgais sausainiais, aplietais šokoladu. Į formą supilti pirmą sluoksnį plaktos grietinėlės su pistacijomis ir kišti į šaldiklį.
Procesą kartojame. Antras sluoksnis - vanilės skonio ledai. Kitą indelį grietinėlės išplakti su cukrumi ir vanilės sėklytėmis, iškraštytomis iš vanilės ankšties, iki standžių putų, supilti pusę likusio kondensuoto pieno ir dar plakti. Kai grietinėlė bus standi, sukrėsti ją ant pirmo torto sluoksnio, kuris turėtų būti jau truputį pašalęs. Vėl formą dedame į šaldiklį ir keliaujam ruošti trečio sluoksnio.
Galiausiai, trečias sluoksnis - braškiniai ledai. Vėl procesas tas pats - grietinėlę plakame su cukrumi, kai išplakam standžiai, supilame kondensuotą pieną. Kai masė bus pakankamai standi, sudėti trintas braškes. Paskutinį sluoksnį sukrečiame į formą ir paliekame per naktį šaldiklyje.
Prieš patiekiant tortą papuošti šokoladiniais saldainiukais ir jį reikėtų bent pusvalandį palaikyti šaldytuve (ne šaldiklyje), tada bus lengviau jį pjauti.

Aišku, žiema nėra pats geriausias sezonas ledų tortams, bet... suvalgius tokio torto gabalėlį, juk galima išgerti šiltos arbatos. O jei kur nors spragsi židinys, tai visai smagu jį valgyti. :) Bet jei nedrįstate valgyti ledų torto žiemą, tai išsisaugokite receptą vasarai, tada toks bus tikrai tinkamas bet kokiai progai.

Skanių akimirkų!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą