2014 m. kovo 15 d., šeštadienis

Lietiniai su karamele

Parodykite žmogų, kuris nemėgtų blynų. Mūsų šeimos favoritai - ploni, minkšti, ne itin perkepti lietiniai. Iki šiol dažniausiai juos valgydavome su sviestu ir cukrumi, t.y. į karštą lietinį susuku gabaliuką sviesto ir cukraus, o kai sviestas ištirpsta, valgom ir džiaugiamės. Bet pastaruoju metu, kai tenka šiek tiek apriboti riebalų vartojimą, sviesto įdarą pakeitėm karamele. Ir rezultatas, galiu pasakyti, gal net geresnis. Žinoma, tik paruošimas užtrunka ilgiau. Bet jei pasiruošite karamelės iš anksto, tada užtruksite tiek pat laiko, kiek ir kepant lietinius su sviestu. Taigi labai rekomenduoju.


Sudėtis:
Lietiniams:
Miltai
Pienas, vanduo
2 kiaušiniai
Karamelei:
100 g cukraus
200 ml grietinėlės
50 g sviesto

Paruošimas:
Pirmiausia paruošti karamelę: cukrų berti į keptuvę ar puodą, neprilimpančia danga, ir dėti ant viryklės, kol išsilydys. Kai cukrus išsilydo ir įgauna vos rusvą spalvą, pilti grietinėlę, dėti sviestą ir gerai išmaišyti.Šiame etape reikia labai greitai maišyti, kad, įpylus grietinėlę, lydytas cukrus nesušoktų į vieną gabalą. Ir grietinėlę geriau pilti ne ką tik išimtą iš šaldytuvo, bet kambario temperatūros. O galiausiai, paskutinis patarimas - geriau masė tegul būna skystesnė nei labai tiršta: grietinėlės negailėkit, nes ataušdama karamelė dar sutirštės.
Iš kiaušinių, pieno, vandens ir miltų užmaišyti tešlą lietiniams. Tešla turi būti skysta, kad būtų galima lietinius iškepti plonus ir minkštus. Kepti po vieną lietinius ir, kai abi pusės gražiai apkepa, išimti į lėkštę. Ant lietinio vieno šono dėti karamelės ir susukti į tūtelę.
Viskas! Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą