2012 m. kovo 27 d., antradienis

Tortas su obuoliais ir jogurtu

Tas laikrodžio sukinėjimas pirmyn atgal man visiškai nepatinka. Kai rudenį persukam ir rytais miegam valanda ilgiau, tai dar galiu suprasti, bet dabar dingusi valanda kažkaip sujaukia visą kasdienybę. Net vaikas, kuriam kaip ir turėtų būti vienodai, ką laikrodis rodo, ir tas pasimetė, jo dienotvarkė susijaukė. Labai tikiuosi, kad greitai priprasim prie pasikeitimų ir vėl gyvensim pagal įprastą režimą.

O kad nuotaika dėl dingusios valandos pagerėtų, siūlau išsikepti biskvitinį tortą su obuolių uogiene ir jogurtu. 

Sudėtis:
Biskvitui:
4 kiaušiniai
4 valg. šaukštai cukraus
4 valg. šaukštai miltų
Vanilinis cukrus
Pertepimui:
Obuolių uogienė
Jogurto kremui:
300 g natūralaus jogurto be priedų
3 valg. šaukštai cukraus
Vanilinis cukrus
1 valg. šaukštas želatinos

Paruošimas:
Pirmiausia iškepti biskvitą. Kiaušinių trynius atskirti nuo baltymų. Trynius su cukrumi ir vaniliniu cukrumi išplakti iki baltos vientisos masės. Kitam inde išplakti baltymus iki standžių putų. Į išplaktus kiaušinio trynius dėti miltus ir gerai išmaišyti. Po to sukrėsti plaktus baltymus ir atsargiai išmaišyti. Tešlą supilti į kepimo formą, išteptą riebalais. Kepti iki 180-190 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. 
Jogurtiniam kremui jogurtą išsukti su cukrumi (ar geriau cukraus pudra, nes ji geriau ištirpsta) ir vaniliniu cukrumi. Jei mėgstate, galite įberti šiek tiek cinamono. Želatiną užpilti keliais šaukštais vandens ir leisti išbrinkti. Po to pakaitinti ant silpnos ugnies, kol grūdeliai visiškai ištirpsta. Atvėsusią želatiną supilti į jogurtą ir išmaišyti. 
Atvėsusį biskvitą perpjauti ir pertepti obuolių uogiene. Aišku, galima ir kita mėgstama uogiene. Ant torto viršaus užpilti jogurto kremą ir dėti tortą į šaldytuvą per naktį. 
Nieko įmantraus, bet prie arbatos pats tas. Skanaus!

2 komentarai:

  1. Atrodo skaniai :) Pagalvojau, kad biskvitą skanu būt sulaistyt kokiom sultim, kad ir vyšnių, ar arbata saldžia...

    AtsakytiPanaikinti
  2. Mano obuolienė buvo tokia su gana daug sirupo, tad niekuo nelaisčiau biskvito. :) Bet jei džemas sausesnis, tai tikrai būtų gerai jį kuo nors sulaistyti. Kai kepu tortus kokiai nors progai tai mėgstu sulaistyti biskvitus kokiu aromatingu alkoholiniu gėrimu (kad ir "Ouzo" ar "Žalios devynerios").

    AtsakytiPanaikinti