2012 m. kovo 15 d., ketvirtadienis

Vegetariški balandėliai

Balandėlius aš mėgstu, tik man visada atrodo, kad jiems pagaminti reikia begalės laiko. Gaminti juos su mėsa gal ir šiek tiek lengviau - faršą sumaišai su ryžiais ir suki į kopūsto lapus. O aš dažniausiai juos gaminu be mėsos, vegetariškus, kaip sakant, tad ir laiko įdarui pasiruošti reikia daugiau. Bet rezultatas visada atperka tą sugaištą laiką. Dalinuosi receptu - gal ir jūs susigundysite mėsą pakeisti daržovėmis.

Sudėtis:
Kopūsto galva
Stiklinė ryžių
2 svogūnai
3 morkos
Cukinija
2 pomidorai
2 skiltelės česnako
Keli šaukštai grietinės
Pora šaukštų pomidorų padažo
Druska, pipirai, malta raudona paprika, Chmeli suneli prieskoniai

Paruošimas:
Kopūsto galvą kišti į verdantį vandenį ir atskirti po vieną lapus. Juos pamirkyti kelias minutes vandenyje, kad suminkštėtų. Lapus sudėti į lėkštę, kad atvėstų. Po to iš lapų išpjauti kietąją dalį.
Įdarui išvirti ryžius ir atvėsinti. Svogūnus supjaustyti mažais kubeliais, morkas, cukiniją sutarkuoti burokine tarka, pomidorus nulupti ir supjaustyti nedideliais gabalėliais, česnakus sukapoti. Keptuvėje apkepinti svogūnus ir česnakus. Po to į keptuvę sudėti morkas ir cukiniją. Kai daržovės beveik suminkštėja, sudėti pomidorus. Viską pagardinti prieskoniais. Pakepinti dar minutę ir nuimti nuo ugnies. Į daržoves įmaišyti išvirtus ryžius ir palikti atvėsti.

Taip atrodo įdaras

Į suminkštėjusius kopūsto lapus dėti šiek tiek įdaro ir susukti. Paruoštus balandėlius dėti į puodą, užpilti stikline vandens. Puodą uždengti dangčiu ir statyti troškinti. Visas procesas užtruks gal 20-25 minutes, kol kopūstai taps visai minkšti. Prieš baigiant troškintis, į puodą sukrėsti grietinę ir pomidorų padažą. Jei trūksta, įberti druskos, prieskonių. Dar leisti paburbuliuoti kelias minutes ir galima valgyti.
Aš valgiau balandėlius su bulvių koše, nors iš tikrųjų rekomenduočiau juos valgyti su ryžiais ar likusiu daržovių įdaru (man jo dažniausiai kažkiek lieka).


Beje, tokį įdarą galima kišti į paprikas, o ne sukti balandėlius. Taip aš dažnai darau paprikų sezono metu, tad įdarau paprikas ne tik kuskuso kruopomis, bet ir tokiu ryžių-daržovių įdaru.
Skanaus!

1 komentaras: