2012 m. gruodžio 18 d., antradienis

Varškės sausainiai su obuoliais

Nors iki žiemos švenčių liko visai nedaug laiko, bet pasiruošimo darbų dar turbūt koks tūkstantis... Per visokius darbus dar net nesu išsirinkusi, kokius Kalėdinius saldainius šiemet gaminsiu... Reikia suskubti! O kad geriau sektųsi ruoštis šventėms, dalinuosi varškinių sausainių su obuoliais receptu.


Sudėtis:
200 g varškės
Stiklinė cukraus
100 g sviesto
2 kiaušiniai
1,5-2 stiklinės miltų
1 arb. šaukštelis kepimo miltelių
Vanilinis cukrus
Cinamonas
3-4 obuoliai

Paruošimas:
Varškę pertrinti per sietelį ir išsukti su kiaušiniais. Kitame inde minkštą kambario temperatūros sviestą gerai išsukti su cukrumi, vaniliniu cukrumi. Po to sviesto masę sujungti su varškės mase ir gerai permaišyti. Įberti miltus, sumaišytus su kepimo milteliais, išminkyti nekietą tešlą, kuri neliptų prie rankų. Išminkytą tešlą dėti į šaldytuvą ir bent valandą palaikyti šaltai.
Tuo tarpu pasiruošti obuolius - nulupti, išimti sėklas, supjaustyti griežinėliais.
Atšalusią tešlą iškočioti ir puodeliu / stikline ar formelėmis išpjauti apskirtimus. Galimas ir paprastesnis variantas tiems, kas nemėgsta kočioti tešlos - iš tešlos padaryti ilgą "dešrą" ir ją supjaustyti gabalėliais, iš kurių vėliau ant delno formuoti apvalius sausainius. Į tešlos gabaliuko vidurį dėti obuolių skilteles, pabarstyti cukrumi, sumaišytu su cinamonu, ir suvynioti. Ant sausainių viršaus vėl pabarstyti šiek tiek cukraus, dėti į kepimo skradą ir kepti įkaitintoje orkaitėje apie 15 minučių, kol gražiai paruduos.
Skanios arbatos ir sausainių!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą