2011 m. gruodžio 3 d., šeštadienis

Plikyti pyragaičiai su karameliniu kremu

Šeštadienis - ta diena, kai galima daugiau laiko skirti sau ir ilgiau pasisukinėti virtuvėje. Todėl šiandien vėl siūlau išsikepti ką nors skanaus, t.y. plikytus pyragaičius su karameliniu kremu.


Sudėtis:
Tešlai:
200 ml pieno
100 g sviesto
120 g miltų
2 šaukšteliai cukraus
Žiupsnelis druskos
2-3 kiaušiniai

Kremui:
200 ml riebios grietinėlės
150 g karamelizuoto kondensuoto pieno ("Rududu")

Paruošimas:
Į puodą supilti pieną, sudėti sviestą, druską, cukrų ir kaitinti, kol pienas užvirs, o sviestas išsilydys. Nuimti puodą nuo ugnies, sudėti miltus ir gerai išmaišyti. Vėl statyti puodą ant silpnos ugnies ir maišant mediniu šaukštu kaitinti, kol masė taps vienu gumulu ir nelips prie puodo sienelių. Tada puodą nuimti nuo ugnies ir leisti šiek tiek atvėsti. Į tešlą po vieną įmušti kiaušinius ir kiekvieną kartą gerai išmaišyti. Paruoštą tešlą konditeriniu maišeliu (arba šaukštu) dėti į kepimo skardą, padengtą kepimo popieriumi. Pyragėlius kepti iki 200 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 15-20 min. Kad pyragėliai nesukristų, juos reikia būtinai kišti į jau įkaitusią orkaitę.
Kol pyragėliai kepa, paruošti kremą. Išplakti grietinėlę iki standžių putų ir į ją sudėti karamelizuotą kondensuotą pieną bei vėl gerai išplakti. Įdėti kremą į šaldytuvą, kad atšaltų. 
Iškepusius ir atvėsusius pyragėlius perpjauti išilgai ir į vidų įdėti kremo. Pyragėlius apibarstyti cukraus pudra arba aplieti cukriniu glajumi. 
Vietoj karamelinio grietinėlės kremo galima naudoti ir plikytą kremą, kurio paruošimas aprašytas čia. Be to, galima įdėti ir įvairių vaisių ar uogų. Skanių eksperimentų!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą